Konice u Znojma

Obecní knihovna Konice

Konice 119
(budova školy)

Knihovník: E.Muchová

Otevřeno:

Pátek 16:00-17:00


Odkazy

-TJ Družstevník Konice

Stránky fotbalového týmu TJ Konice

-ZŠ Konice

Informační stránky ZŠ Konice

-Znojemští Orli

Neoficiální web o znojemském hokeji

-Znojmo

Stránky města Znojma

-Sklep Konice

Konický sklep Pod Kraví horou

-NP Podyjí

Stránky národního parku

-Zoukar

Web truhlářské firmy se sídlem v Konicích

-Dos a Old Games

Kdo by si rád nezahrál staré DOSácke hry ?

Novinky

Od dnešního dne má tato stránka svůj vlastní reklamní banner (v pravo dole), kterým se tato stránka může propagovat. Pokud tedy někdo z vás nějáké vlastní a chtěl by pomoci, může banner na své stránky umístit.
HTML kód zde : <a href="http://konice.mistecko.cz/" title="Konice u Znojma"> <img src="http://img388.imageshack.us/img388/3360/bannerkonicesupersi2.gif" border="0" alt="obec Konice u Znojma" height="300" width="125"></a>   
Po krátké době je tu opět menší aktualitka. Po delším plánování, kam umístit konickou knihovnu bylo rozhodnuto, že bude přestěhována do obecní školy. Minulý týden začala Městská knihovna Znojmo všech 1969 svazků balit. Původně se měla stěhovat do kulturního domu který se ovšem později jevil jako nevhodný. O zrušení se tedy nejspíš dlouhodobě mluvit nebude, knihovna je velice oblíbená.
Nové přístřešky ze dřeva se střechou z umělého šindele by měla dostat nová autobusová zastávka v Konicích na proti obchodu. Současná vyzděná je v katastrofálním stavu a tak by ji měla co nejdříve vystřídat nová. Bohužel Správa Národního parku Podyjí nechce tuto stavbu povolit jelikož se musí vybrat vhodný typ objektu tak aby vycházel z konkrétního prostředí obce.
Dnešní aktualizace se bohužel Konic netýká ale i tak je velice zajimavá :
Na sdílecím video-serveru Youtube.com se objevilo video z r.1938. Na snímcích je zachyceno obsazení města Znojma německými okupanty. Zde je odkaz :
http://www.youtube.com/watch?v=H7e4xrvBKfo
Jak asi dříve mapovali oblasti ? Většinou to byla práce důstojníků vojenské topografické služby a vše mapovali "od oka". Na přiložené mapě z 19. stol. jde určitě poznat že i bez letadla si dokázali poradit. Když se zadíváte pořádně, můžete spatřit několik bývalých příjezdových cest do Konic které už před dávnou dobou zanikly a na jejich místě vzniklo pole.
1  
..  
13  
14  
15  
16  
 
Konice@email.cz © 2007 - 2010 , ICQ 244-044-097