Konice u Znojma

Obecní knihovna Konice

Konice 119
(budova školy)

Knihovník: E.Muchová

Otevřeno:

Pátek 16:00-17:00


Odkazy

-TJ Družstevník Konice

Stránky fotbalového týmu TJ Konice

-ZŠ Konice

Informační stránky ZŠ Konice

-Znojemští Orli

Neoficiální web o znojemském hokeji

-Znojmo

Stránky města Znojma

-Sklep Konice

Konický sklep Pod Kraví horou

-NP Podyjí

Stránky národního parku

-Zoukar

Web truhlářské firmy se sídlem v Konicích

-Dos a Old Games

Kdo by si rád nezahrál staré DOSácke hry ?

Novinky

Aby tyto internetové stránky nebyli všem návštěvníkům cizí, rozhodl se tento web do blízké budoucnosti vytvořit aplikaci, která širší veřejnosti představí Konice blíže. Pomocí prezentace tak budete moci shlédnout nejzajímavější místa v obci, dočíst se různé zajímavosti a na mapce si vybrat příslušnou část obce. A aby jste si neokousali nehty nedočkavostí, již nyní si můžete stáhnout zkušební DEMO. Jakékoliv připomínky a návrhy můžete psát do diskuze nebo se ozvat na Konice@email.cz
Tak už jaro dorazilo i do Konic. Po více něz čtyřech letech se objevil na louce (místními zvané "Palouček") za vesničkou vzácný Koniklec velkokvětý, který je v ČR naprostou raritou a roste pouze na Moravě. Rostlina je samozřejmě přísně chráněna a jakékoliv poškozování či trhání je zakázáno! Mějte tedy k rostlině úctu i Vy a přijdtě se na "Palouček" jen podívat.

Na webu, v sekci Fotogalerie, přibyla nová podsekce s fotografiemi nočního kostela. Jakékoliv své fotografie můžete posílat na Konice@email.cz. A když už je ta zima opět za námi, připomeňme si ji alepsoň v nové Fotografii měsíce.
Zobani, film natočený po revoluci, který se zaměřoval na vojenskou šikanu a následné pokusy o útěk z kasárny. Ve filmu se objevili takový herci jako jsou Miroslav Etzler nebo Valérie Zawadská.
Ale jak to vlastně souvisí s Konicemi? Celý děj byl totiž natočen v jeho okolí a ve filmu se tak objevují bývalé hnanické kasárny, celoevropsky známá vinice Šobes, Popice a dnes již zrušena i popická hospůdka. Více informací o filmu naleznete ZDE
Málo která obec se může pyšnit nádherně se tyčícím a přes noc krásně osvětleným kostelem, jehož zářící věž jde spatřit už z dalekého okolí. Od 23.12.2009 se můžou mezi tyto obce zařadit i Konice! Kostel osvětluje několik vysokých halogenových světel, které jsou zavěšeny na stojanech a několik světel zabudovaných kolem objektu v zemi. Během provádění prací proběhly i archeologické dohledy, při kterých se ale bohužel nic nenašlo. Půda kolem kostela totiž obsahuje ze 70% jen navážku.
1  
2  
3  
4  
5  
..  
10  
..  
16  
 
Konice@email.cz © 2007 - 2010 , ICQ 244-044-097